Zpět

Velká cena Sobotín - 20. srpna 2023

V neděli 20.8.2023 proběhla odložená pohárová soutěž v Sobotíně, která byla zařazena do seriálu Velké ceny Holba cup Šumperk. Do Sobotína se sjelo celkem 23 družstev mužů, 9 družstev žen, 2 družstva veteránek a 11 družstev veteránů.

V kategorii mužů v úvodu startující družstvo Sobotína nasadilo čas17,53 vteřin a ujalo se vedení. A tak za velkého zklamání bylo jasné, že tento čas na vítězství v domácí soutěži stačit nebude. Zakrátko startovaly Janovice a svým velmi dobrým výkonem dosáhly času 15,44 vteřin a Sobotín tak odsunuly. Čekalo se, jak zareaguje Bludov jenž s Janovicemi momentálně soupeří o vedení v celkové tabulce. Ten ovšem zaváhal a dosáhl času 16,83 vteřin. Poté se na start postavilo družstvo Hrabišína a svým brilantním výkonem dosáhlo času 15,37 vteřin.Jak se později ukázalo, jednalo se o čas vítězný. Družstvo Sobotína se po odběhnutí všech ostatních družstev umístilo na konečném 6.místě.

V kategorii žen již poněkolikáté nenechalo družstvo Hrabišína nikoho na pochybách a svým časem 18,26 zaslouženě zvítězilo. Druhá skončila děvčata z Dolan s časem 19,13 vteřin a třetí pak skončila Nová Dědina s časem 20,42 vteřin.

V kategorii veteránek soutěžila pouze dvě družstva. Zvítězilo družstvo Nového Malína s časem 28,85 vteřin před družstvem Dolních Studének, které dosáhlo času 36,55 vteřin.

Konečně v kategorii veteránů se v nejlepším světle projevil Hrabišín, který dosáhl vynikajícího času 18,74 vteřin. Přiblížili se mu Janovice časem 20,24 vteřin a Dolní Studénky s časem 20,60 vteřin. Domácí družstvo veteránů sestřelilo oba terče ve výsledném čase 21,45 vteřin a skončilo na výsledném 5. místě.

V letošním roce se družstva mohla těšit z velmi bohatých cen a tak i touto cestou bychom za SDH Sobotín chtěli všem našim letošním sponzorům moc poděkovat za poskytnuté věcné i finanční dary.

Výsledky:

Výsledky družstva Sobotína můžete nalézt v kategorii Požární sport -> 2023 -> Výsledky Sobotína nebo kliknutím na odkaz "Výsledky Sobotína".

Výsledky ze soutěže můžete nalézt v kategorii požární sport -> 2023 -> Výsledky soutěží nebo kliknutím na odkaz "Výsledky soutěží".

A celkové pořadí Velké ceny HOLBA cup 2023 naleznete v kategorii Požární sport -> 2023 -> Pořadí VC HOLBA cup nebo kliknutím na odkaz "Pořadí VC HOLBA cup".